Звіт Директора Маловербченської гімназії
Протокол Зборів звіт_2025.docx
Шановні вчителі, батьки та гості!
Відповідно
до наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування
керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних
закладів» від 28 січня 2005 р. №55 ми проводимо загальні збори. Для проведення
зборів, ми керуємося діючим Положенням про загальноосвітній навчальний заклад,
затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 778
(із змінами), Примірним положенням про порядок звітування керівників
дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про
свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим
наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 №178.
Швидко промайнув час, завершується 2024/2025 навчальний рік.
Наша країна переживає зараз дуже складні часи. В умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, освітяни - на своєму вчительському трудовому фронті. Вони працюють сумлінно, відповідально ставляться до виконання посадових обов’язків і вже цим наближають перемогу.
У своїй діяльності протягом звітного періоду я, як директор гімназії, керувався посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом гімназії та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.
Свою роботу та роботу закладу представляю за результатами чотирьох напрямків внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності, а саме:
✔ Освітнє середовище закладу освіти
✔ Система оцінювання здобувачів освіти
✔ Оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників
✔ Управлінські процеси закладу освіти
РОЗДІЛ І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Загальні відомості про заклад освіти:
Маловербченська гімназія Сарненської міської ради – це заклад загальної середньої освіти комунальної форми власності, основним видом діяльності якого є освітня діяльність, знаходиться у спільній власності Сарненської територіальної громади.
Маловербченська гімназія Сарненської міської ради створена на підставі Закону України «Про освіту» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року».
Засновником та Власником гімназії є Сарненська об’єднана територіальна громада, в особі Сарненської міської ради Сарненського району Рівненської області.
Повна назва закладу освіти: Маловербченська гімназія Сарненської міської ради Сарненського району Рівненської області.
Скорочена назва закладу освіти: Маловербченська гімназія.
Кількість класів: 10
Мова навчання: українська
Іноземні мови: англійська
Кількість учнів: 142
Кількість вчителів: 18 і 2 вчителі-сумісники
E-mail: znz_m_verbche1@ukr.net
Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.
Територія закладу огороджена, убезпечена від доступу стороннього автотранспорту. Територія закладу є достатньо озелененою.
У 2024/2025 н.р. під час повітряних тривог учасники освітнього процесу перебували в укритті, яке знаходиться за адресою: вулиця Центральна, 41, яке знаходиться у приміщенні дитячого садка с. мале Вербче.
Матеріально-технічна база навчального закладу
Приміщення гімназії відповідає вимогам, які визначаються відповідними будівельними та санітарно-гігієнічними нормами і правилами.
Педагогічною цінністю гімназії є особистість дитини. Пріоритетною педагогічною цінністю для педагогів закладу є безумовна віра в дитину, в те, що при оптимальних умовах проведення її за життєвим вектором може і повинно здійснюватися успішно.
Виходячи із вищезазначених пріоритетних цінностей, місія закладу полягає у створенні умов для дітей, надання рівних можливостей для кожної дитини незалежно від її рівня розвитку, забезпечення пізнавального розвитку здобувача освіти та якісної підготовки до життя.
У навчальних приміщеннях гімназії на початку навчального року здійснені поточні ремонти. Класні кімнати частково оснащено меблями, в тому числі, в початковій школі, одномісними партами, комп’ютерною технікою – ноутбуками для вчителів, кольоровим принтерами і мультимедійними проекторами.
Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори).
Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали.
Заклад освіти дотримується режиму провітрювання.
Для освітнього процесу в гімназії спортивна зала, бібліотека, 1 комп’ютерний клас, їдальня, медичний куточок, спортивний майданчик, також кабінет директора, кабінет психологічної служби і педагога-організатора, учительська кімната.
Кабінети інформатики, бібліотека, адміністративні кабінети забезпечені комп’ютерами. Створена локальна мережа Internet. Класні кімнати для 1-4 класів, які навчаються за програмою Нової української школи, забезпечено комп’ютерами, принтерами та необхідним навчальним обладнанням, заклад забезпечений ламінатором. Усі наявні у закладі комп’ютери підключені до мережі, наявна мережа Wi-Fi у гімназії.
Стан приміщень задовільний. Щорічно при підготовці закладу до навчального року здійснюється поточний ремонт приміщень.
Санітарний стан території гімназії та приміщень – задовільний. Адміністрація закладу намагається забезпечувати життєдіяльність та організацію освітнього процесу необхідним матеріалом, меблями, наочністю відповідно до сучасних вимог.
Організація освітнього процесу
Освітній процес у Маловербченській гімназії розпочався відповідно до структури навчального року з 02 вересня 2024 року в очному режимі та тривав по 11 червня 2025 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором закладу, та семестровою системою: І семестр тривав з 02 вересня 2024 року по 24 грудня 2024 року; ІІ семестр з 20 січня по 11 червня 2025 року.
Організація навчання у 1-4 класах, 5-9 класах здійснювалась за освітніми програмами та типовими навчальними планами.
У 2024/2025 н.р. у закладі освіти працювали 18 вчителів (на постійній основі), 2 вчителі –сумісники.
Освітній рівень педагогічного колективу має такі показники:
• мають повну вищу освіту: - 9 осіб;
• мають базову освіту: бакалавр – 1 %
Склад педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями такий:
Спеціалістів вищої категорії – 4
Спеціалістів І категорії – 11 (21,3%)
Спеціалістів ІІ категорії - 1
Спеціалістів – 4
Старших учителів – 2
Практичний психолог-методист – 1.
Підвищенню рівня професійної компетентності вчителів сприяє атестація педагогічних кадрів. Атестація педпрацівників проводиться за Типовим положенням про атестацію, відповідно до Законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту».
Атестація педагогічних працівників проводиться з метою:
● встановлення їх кваліфікаційної категорії відповідно до рівня ділової кваліфікації, стажу педагогічної роботи та результатів педагогічної діяльності;
● активізації їх професійної діяльності, стимулювання до професійного самовдосконалення, безперервної фахової освіти, підвищення рівня компетентності, майстерності та ефективності роботи.
Атестація здійснюється за планом. Під час проведення не допускаються порушення щодо дотримання Положення про атестацію.
Закономірним у ході атестації педагогічних працівників є підвищення їх кваліфікації. Адміністрація закладу сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників, розроблений перспективний план підвищення кваліфікації та план підвищення кваліфікації на рік. Планові курси педагогічні працівники проходять на базі РОІППО, педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус», «Едера» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.
У 2024/2025 н.р. атестовано 4 вчителів та директор гімназії:
Відповідає займаній посаді:
Гольонко Павло Олександрович, директор гімназії
Відповідає займаній посаді та раніше присвоєній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєно звання «Практичний психолог-методист»:
Зембіцька Ірина Володимирівна, практичний психолог гімназії.
Відповідають займаній посаді та раніше присвоєній категорії «спеціаліст І категорії»:
Дойонко Галина Григорівна, вчитель математики;
Дубинець Валентина Степанівна, вчитель початкових класів;
Чиж Роман Васильович, вчитель інформатики.
Пріоритетними напрямами системи підвищення професійної компетентності педагогічних працівників є:
● формування ключових компетентностей;
● моніторинг якості освітньої діяльності;
● самоосвітня діяльність педагога.
Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності
Здобувачі освіти та вчителі закладу дотримуються вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності з учнями та інструкцій з охорони праці для вчителів.
З метою організації розробки комплексного плану в гімназії видаються накази адміністрацією, в яких призначається відповідальна особа з охорони праці, пожежної безпеки та електрогосподарства.
Будівля гімназії та приміщення закладу, забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем (пожежними щитами та стендами, пожежними відрами, ящиками з піском тощо), пожежним знаряддям (пожежними ломами, сокирами).
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку» «Про мінну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій освітнього процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу закладу з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації гімназії . Наказом по гімназії призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі, сплановані відповідні заходи.
На початку навчального року, напередодні канікул проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу.
Упродовж року класними керівниками проводились бесіди з питань попередження травматизму серед учнів. Було проведено тижні безпеки життєдіяльності та безпеки дорожнього руху. Упродовж навчального року додатково проводилися бесіди з попередження дитячого травматизму напередодні осінніх, зимових і літніх канікул, поточні бесіди і повідомлення про нещасні випадки. Напередодні літніх канікул з учнями проведені інструктажі з питань запобігання дитячому травматизму. Здобувачі освіти та працівники закладу обізнані з вимогами охорони праці безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайної ситуації і дотримуються їх. В умовах нинішньої обстановки в країні важливо зберегти найцінніше – наших дітей, для яких дуже важливо відчувати безпеку. А безпека під час війни починається з обізнаності. Війна змушує змінювати звичну поведінку: щохвилини може бути повітряна тривога, яку ми не можемо контролювати. Саме тому важливо розвинути нові навички, сформувати стійкі компетенції поведінки дітей під час перебування на вулиці або вдома.
РОЗДІЛ ІІ. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
Освітній процес у закладі
На закінчення 2024/2025 навчального року у початкових класах закладу освіти навчається 46 учнів, у 5-9 класах – 96 учнів.
Згідно з річним планом роботи освітнього закладу на 2024/2025 навчальний рік адміністрацією закладу було проведено аналіз досягнень учнів 1-4, 5-9-х класів за 2024/2025 навчальний рік.
За підсумками аналізу навчальних досягнень 2024/2025 навчального року із 142 учнів 1-9 класів:
✔ 122 учні переведено на наступний рік навчання;
✔ ✔ не атестованих учнів немає.
✔ 20 учнів 9 класу буде випущено з гімназії.
Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.
Середня наповнюваність класів у 2024/2025 навчальному році становить 14 учнів. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2024/2025 навчальному році були:
✔ організація обліку дітей та підлітків на території обслуговування;
✔ спільна робота з дитячим садочком;
✔ контроль відвідування учнями навчальних занять;
✔ індивідуальна робота з учнями та батьками;
✔ надання закладом якісної освіти.
Аналіз причин руху учнів свідчить, що вони зумовлені зміною місця проживання родини.
Основними напрямами роботи щодо забезпечення соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.
Робота з обдарованою молоддю
Відповідно до вимог нормативних документів щодо організації роботи з обдарованими й талановитими учнями: Постанови Кабінету Міністрів України «Про комплексні заходи кабінету Міністрів України щодо реалізації державної молодіжної політики в Україні», Указу президента України від 30.09.2010 року № 927/2010 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді», Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності, плану роботи закладу на 2024/2025 навчальний рік, наказу по гімназії від 03.09.2024 р. «Про організацію роботи із здібними та обдарованими дітьми у 2024/2025 н.р.» №98, з метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу, створення належних умов для виявлення та підтримки талановитої молоді, розвитку її інтересів, схильностей та природних обдарувань у закладі була спланована та проведена робота з обдарованими учнями, що забезпечило участь найбільш обдарованої учнівської молоді у І-ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад, у конкурсах різноманітного спрямування як на шкільному так і на територіальному рівнях.
У гімназії робота розподілена за напрямками:
№ з/п | Напрям роботи | Відповідальні за підготовку здобувачів освіти |
1 | Інтелектуальні змагання з базових дисциплін (олімпіади) | Вчителі-предметники |
2 | Спортивно-масова робота | Вчитель фізкультури Титечко В.Т. |
3 | Різноманітні конкурси знавців мови | Учителі української мови Сорока Н.П. і Хрящевська Л.С. |
4 | Конкурси з декоративно-прикладного мистецтва | Учитель образотворчого мистецтва Кошляк Л.П., учитель трудового навчання Давидюк І.М., педагог-організатор Кошло О.В. |
У закладі створено оргкомітет для організації та проведення І (шкільного) етапу учнівських олімпіад та конкурсів. Переможці І туру були направлені на ІІ тур.
У ІІ етапі учні мають такі результати:
Результати олімпіади з історії:
№ з/п | Прізвище та ім’я учня | Клас | Місце | Вчитель |
1 | Бухало Інна | 8 | ІІІ | Кошляк Л.П. |
Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика:
№ з/п | Прізвище та ім’я учня | Клас | Місце | Вчитель |
1 | Банацька Катерина | 8 | ІІІ | Сорока Н.П. |
Обласний огляд-конкурс читців-декламаторів «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській»:
№ з/п | Прізвище та ім’я учня | Клас | Місце | Вчитель |
1 | Лисий Дмитро | 8 | ІІІ | Сорока Н.П. |
Здобувачі освіти Маловербченської гімназії приймали участь у спортивно-масовій роботі, де здобули призові місця, а саме:
- Змагання з легкої атлетики – 19 грамот;
- Змагання з футболу – 16 грамот;
- Змагання з волейболу «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» - 12 грамот;
- Змагання з легкоатлетичного кросу – 6 грамот;
- Змагання з легкої атлетики – 22 грамоти.
Маловербченська гімназія нагороджена грамотою управління культури, туризму, молоді та спорту Сарненської міської ради:
- за І місце у змаганнях з легкої атлетики в рамках другої Спартакіади серед навчальних закладів Сарненської міської ТГ сезону 2024-2025 р;
- за ІІІ місце у змаганнях з футболу в рамках другої Спартакіади школярів Сарненської міської ТГ 2024-2025 навчального року;
- за І місце у змаганнях з шахів у рамках другої Спартакіади школярів Сарненської міської ТГ 2024-2025 н.р.;
- за ІІІ місце у змаганнях з шашок серед юнаків у рамках другої Спартакіади школярів Сарненської міської ТГ 2024-2025 н.р.
Команда Маловербченської гімназії нагороджена дипломом Сарненської міської ТГ за ІІ місце у другому міському етапі змагань «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» з волейболу серед учнів ЗЗСО Сарненської міської ТГ у 2024-2025 н.р.
РОЗДІЛ ІІІ. ОЦІНКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
Методична робота
Протягом 2024/2025 навчального року педагогічні працівники закладу працювали над методичною темою: «Розвиток самоосвітньої компетентності учнів засобами інноваційних технологій як шлях до формування конкурентоспроможної особистості». Ключовою формою методичної роботи з педагогами були шкільні методичні об’єднання:
✔ предметів гуманітарного циклу;
✔ вчителів початкових класів;
✔ класних керівників.
Аналіз роботи методичних об’єднань засвідчує, що основну увагу вчителі приділяли підвищенню фахової майстерності, розвитку власної творчої особистості, спільному вирішенню завдань, поставлених методичними об’єднаннями щодо втілення сучасних інновацій та педагогічних технологій, сприяли творчому підходу до реалізації ідей програм з кожного предмета на забезпечення, засвоєння й використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання учнів. На засіданнях методичних об’єднань розглядались, зокрема, такі питання:
✔ виконання Державних стандартів освіти;
✔ вивчення й реалізація основних положень нормативних і директивних документів про освіту;
✔ опрацювання методичних рекомендацій щодо вивчення базових дисциплін у 2024/2025 навчальному році;
✔ методика організації та проведення сучасного уроку;
✔ використання інтерактивних технологій як засіб підвищення ефективності уроку;
✔ формування предметних компетентностей в учнів;
✔ робота з творчо обдарованою молоддю, залучення до участі в різноманітних конкурсах, олімпіадах;
✔ вивчення передового педагогічного досвіду вчителів.
Робота методичних об’єднань була спланована, засідання проводилися на належному рівні з обговоренням науково-теоретичних питань і практичної діяльності вчителів.
Педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.
Питання методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення професійної майстерності були предметом обговорення на засіданнях педагогічних рад, нарад при директорі.
Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що порівняно з минулим навчальним роком зріс рівень фахової майстерності педагогів. Педагогічний колектив закладу в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року.
Разом з тим в організації методичної роботи багато невирішених проблем, суттєвих недоліків:
• недостатньо налагоджене взаємовідвідування уроків учителями;
• кожне методичне об’єднання автономне у своїй роботі й практично не пов’язане з роботою інших методичних об’єднань;
• педагоги залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;
• потребує покращення робота по залученню вчителів до участі у конкурсі «Учитель року».
Виховна робота
В основу організації системи виховної роботи закладу покладено Програму «Основні орієнтири виховання учнів 1-9 класів», Концепцію національно-патріотичного виховання учнівської молоді, учнівського самоврядування.
Упродовж 2024/2025 н. р. за участю учнів гімназії проводилася низка шкільних та територіальних конкурсів і заходів згідно із планом проведення навчально-виховних заходів та плану виховної роботи закладу освіти на 2024/2025 н.р. Серед проведених традиційних шкільних заходів: Олімпійський урок, конкурс малюнків до Міжнародного дня Миру, заходи та флешмоби до Дня Гідності і Свободи, загальношкільний виховний заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору, акція «Запали свічу», лінійка до Дня Збройних сил України, години спілкування, бесіди до Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, заходи до Дня Соборності України, виховний захід до відзначення Дня Героїв Крут, заходи до Дня Героїв Небесної Сотні , літературна композиція до Міжнародного дня рідної мови, Шевченківські читання та виховні заходи до відзначення дня народження Т. Г. Шевченка, заходи до Міжнародного дня пам’яті Чорнобиля, День пам’яті та примирення, День Європи, День вишиванки та День Матері, День Героїв та Свято останнього дзвоника.
Уся робота колективу закладу спрямована на виховання шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури, історії. З цією метою налагоджено використання державної символіки України, проведено ряд виховних заходів, що сприяли формуванню почуття патріотизму в учнів.
Національне виховання є важливою складовою виховного процесу в гімназії.
Важливим аргументом самоорганізації дитини є учнівське самоврядування, яке направляє до пошуку шляхів, оцінок, позицій життєвої активності. Виходячи з таких позицій, у гімназії створено демократичну модель учнівського самоврядування. Його діяльність здійснюється за чітко складеними планами, засідань учнівської ради та кожного міністерства та комісій згідно графіка двічі на тиждень. Роботу учнівського самоврядування координує педагог-організатор Кошло Олена Володимирівна.
Діяльність учнівського самоврядування в 2024/2025 н. р. була спрямована на виконання основних завдань сучасної освіти, що зумовлені пріоритетними напрямами реформування школи, визначеними Державною національною програмою «Освіта («Україна ХХІ століття»), Концепцією національно-патріотичного виховання учнівської молоді, Концепцією розвитку загальної середньої освіти, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів».
Пріоритетними напрямками діяльності учнівського парламенту були:
✔ виховання в учнів громадянських якостей; профілактика й попередження шкідливих звичок та правопорушень серед учнів;
✔ формування соціальної компетентності (відповідальної, вольової поведінки;
✔ значення особистості (у шкільному та громадському житті);
✔ підвищення ефективності профорієнтаційної роботи через інтеграцію діяльності всіх ланок: навчальної, позакласної та позашкільної роботи, співпраці з батьківським комітетом, міським центром зайнятості, дитячими та громадськими організаціями, закладами професійно-технічної освіти;
✔ вдосконалення методів роботи з активами класів та надання методичної допомоги, передача досвіду організаторської роботи; формування системи життєвих цінностей, створення умов для ефективного формування моральної культури учнів; використання засобів ІКТ.
РОЗДІЛ ІV. УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Як керівник закладу освіти розумію, що якість освітньої діяльності неможлива без розуміння шляхів розвитку закладу освіти. Цілі розвитку та основні кроки задля їх досягнення формулюються у Стратегії розвитку, що містить визначення цінностей.
Протягом 2024/2025 н. р. заклад освіти працював за освітньою програмою, складеною відповідно до Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, яка враховувала побажання учнів та батьків.
Освітня програма для 1-4 класу розроблена відповідно до Закону України «Про освіту», Державного стандарту початкової освіти на основі типової освітньої програми для 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом Р.Б.Шияна.
Освітня програма ІІ ступеня (базова середня освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» на основі типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 №405.
Реалізація інваріантної складової навчального плану здійснювалась за програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України.
У 2024/2025 навчальному році заклад працював за річним планом, затвердженим за засіданні педагогічної ради, що включав розділи із управлінської діяльності, навчально-виховної, навчально-методичної та виховної робіт, контрольно-аналітичну та фінансово-господарську діяльність закладу.
На даний час адміністрація закладу працює над розробленням річного плану роботи гімназії на 2025/2026 навчальний рік. Річний план складений відповідно до Стратегії розвитку та освітньої програми, є основним робочим документом для організації повсякденної діяльності закладу освіти впродовж навчального року та передбачає реалізацію чотирьох основних напрямків роботи внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а саме щодо освітнього середовища, системи оцінювання освітньої діяльності учнів, системи педагогічної та управлінської діяльностей. Стратегія розвитку закладу має реалізовуватися через систему планування.
Цього навчального року адміністрацією закладу здійснювалося вивчення системи роботи лише вчителів, що атестувалися, протягом навчального року вивчався стан ведення електронних класних журналів.
За період 2024/2025 навчального року заклад отримав:
№ з/п | Найменування товару | Кількість | Сума, грн. |
1 | Керамічна плитка для підлоги | 160 м2 | 71727,64 |
2 | Будівельні матеріали (для укладання плитки) | 8361,00 | |
3 | Двері пластикові | 2 шт. | 32450,00 |
4 | БФП принтер «Epson» | 2 шт. | 25000,00 |
5 | Інтерактивна панель | 3 шт. | 229398,00 |
6 | Канцтовари | 5069,00 | |
7 | Спортивний інвентар | 10330,00 | |
8 | Лазерний нівелір | 1 шт. | 3100,00 |
9 | Дизпаливо | 100 л. | 5000,00 |
10 | Зарядний пристрій до генератора | 1 шт. | 1500,00 |
11 | Будівельні матеріали | 7125,00 | |
12 | Будівельні матеріали (для поточного ремонту) | 14485,00 |
Хочу зазначити, що гімназія працює в режимі стабільності. Проте, на сьогодні залишається багато нагальних проблем, які необхідно вирішити.
Адміністрація закладу постійно вивчає потреби учнів та працівників, готує і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію.
Сьогодні ми дякуємо голові Сарненської міської ТГ Руслану Серпенінову, начальнику управління освіти Сарненської міської ради Діані Кошкіній, за взаєморозуміння та підтримку, як моральну так і матеріальну. Дякуємо також і ЗСУ за надану можливість працювати в очній формі у мирних умовах.
Для успішної роботи та конструктивної взаємодії здобувачів освіти, їх батьків, педагогічних та інших працівників закладу освіти важливе значення має створення сприятливого психологічного клімату у колективі. Психологічний клімат у закладі освіти є визначальним чинником для створення комфортних умов для здобувачів освіти та педагогічних працівників.
Однією з важливих складових управлінського процесу є безумовне виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У нашому закладі створений та функціонує офіційний сайт, де є відкритий доступ до вищезгаданої публічної інформації, що знаходиться у рубриці «Прозорість та відкритість закладу освіти».
Сайт закладу постійно оновлюється, висвітлює події, які відбуваються у житті гімназії. Шкільне життя навчального закладу висвітлюється також на офіційній Facebook-сторінці закладу, що є більш популярною серед учнів та батьків.
Як директор гімназії у роботі з працівниками дотримуються партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у гімназії залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв’язку з цим, я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.
Висловлюю щиру подяку за співпрацю: учням – за бажання вчитися, учителям — за творчість, за любов до своєї професії; батькам — за допомогу, розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю; навчально-допоміжному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в закладі та на території гімназії. Я вірю в наш заклад освіти, захоплююся його талановитими особистостями: учнями, вчителями, випускниками, які примножують справу нашого закладу.
Дякую усім за плідну роботу у 2024/2025 н.р.
Бажаю усім міцного здоров’я, щастя, благополуччя, творчих здобутків і найголовніше – миру!
Ми обов’язково вистоїмо, ПЕРЕМОЖЕМО!
ВСЕ БУДЕ Україна !!!
ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ
ТА ЗАВДАННЯ НА 2025/2026 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
ВІДПОВІДНО ДО СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ
Відповідно до Стратегії розвитку освітнього простору, що є орієнтиром на 2021-2026 роки, перед педагогічним колективом на 2025/2026 н.р. визначено такі завдання:
1. Оновлення установчих статутних документів та нормативно-правової бази закладу освіти, приведення її у відповідність до чинного законодавства.
2. Формування базових компетентностей учнівської молоді: вмінь та навичок самостійно та регулярно здобувати знання, працювати з науковою літературою, організовувати власні дослідження; уміння аналізувати отриману інформацію; здатності використовувати знання у різних життєвих ситуаціях, уміння творчо, критично і системно мислити, приймати нестандартні рішення; формування в учнів сучасної наукової картини світу.
3. Формування потреби учнів до самоосвіти, саморозвитку, самовдосконалення тощо; вчити учнів приймати рішення та нести відповідальність за них, розв’язувати проблеми, співпрацювати з іншими людьми.
4. Запровадження освітніх інновацій, інформаційно-телекомунікаційних технологій; упровадження здоров’язберігаючих технологій в освітній процес.
5. Створення толерантного освітнього середовища в закладі освіти.
6. Створення сприятливих умов для пошуку, підтримки та розвитку обдарованої учнівської молоді.
7. Визначення пріоритетних управлінських технологій у відповідності до нової структури та змісту освітнього середовища, в тому числі ситуативного, процесного та системного підходів.
8. Упровадження адміністративних, психологічних, економічних ресурсних сучасних методів управління інноваційною освітньою системою.
9. Побудова інформаційного середовища у двох напрямках – інформатизація діяльності та використання інформаційних технологій в освітньому процесі.
10. Вивчення перспективних потреб підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
11. Реалізація сучасних освітніх програм та технологій, проектної діяльності, технології STEM-освіти тощо, що сприяють формування сучасної компетентної особистості здобувача освіти.
12. Забезпечення навчальних кабінетів необхідним обладнанням, в тому числі необхідними програмними та навчально-методичними комплексами.
13. Оновлення програмно-методичного та діагностичного матеріалу діяльності соціально-психологічної та медичної служб закладу освіти з урахуванням вимог сучасного освітнього простору.
14. Оновлення та модернізація спортивної бази закладу освіти.
15. Участь закладу освіти у різноманітних інтелектуальних, наукових, освітніх творчих заходах з метою реалізації здібностей, потреб та інтересів здобувачів освіти.
ПРОТОКОЛ
звітування директора Маловербченської гімназії Сарненської міської ради
перед колективом та громадськістю від 11.06.2025 н.р.
ПРИСУТНІ: 49 осіб
· Представники трудового колективу
· Представники громадськості
· Батьки
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Звіт директора Маловербченської гімназії ГОЛЬОНКА Павла Олександровича перед трудовим колективом та громадськістю про напрями управлінської діяльності, вжиті заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази, вжиті заходи щодо забезпечення безпеки учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану, результати навчальних досягнень здобувачів освіти, діяльність учнівського самоврядування.
2. Виступи членів колективу та батьківської громадськості.
3. Оцінювання діяльності керівника гімназії шляхом таємного голосування членами колективу, батьківського комітету за результатами звіту керівника.
Вибори голови та секретаря зборів
Пропозиція: обрати головою зборів вчителя історії Л.П. Кошляк, секретарем – голову ПК А.М. Телетьон
Результати голосування: одностайно
Вибори лічильної комісії
Л.П.Кошляк повідомила присутніх про необхідність обрання лічильної комісії.
Було запропоновано обрати лічильну комісію у складі 3 осіб:
1. І.В.Зембіцька
2. Г.Г.Дойонко
3. Л.С.Хрящевська
Результати голосування: одностайно
Слухали: звіт директора гімназії Павла ГОЛЬОНКА про проведену роботу у закладі у 2024/2025 навчальному році.
Павло Олександрович проінформував про:
· Організацію освітнього процесу.
· Виховний процес.
· Учасників освітнього процесу.
· Управління та громадське самоврядування закладу.
· Матеріально-технічну та господарсько-фінансову базу закладу.
(звіт додається)
Слухали: голову зборів Л.П.Кошляк, яка підвела підсумок звітування і запропонувала взяти участь у голосуванні.
Виступила: І.В.Зембіцька, яка повідомила присутніх про результати голосування.
Результати таємного голосування (за кількістю зданих бюлетенів):
· «задовільно» – 49 голос
· «незадовільно» – 0
Ухвалили:
1. Визнати роботу директора гімназії Павла ГОЛЬОНКА задовільною.
2. Довести рішення до відома громадськості шляхом публікації звіту директора та протоколу зборів на сайті гімназії до 13.06.2025.
Голова зборів Людмила КОШЛЯК
Секретар зборів Алла ТЕЛЕТЬОН